Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Szakmai cikkek
Ecose Technology - az egészséges szigetelés a Knauf Insulation-tól
A Knauf Insulation széles termékskálájából az építőipar minden ágazatához tudunk kiváló minőségű szálas hő- és hangszigetelő anyagokat ajánlani.
Kiemelkedő újításunk az öt éves kutatómunka eredményeként tavaly ősszel bevezetett Ecose® Technology, amely a hatékony hő- és hangszigetelés mellett nagy előrelépés a környezet és az egészség védelmében is. Az üveggyapot gyártásához a korábbi fenol-formaldehid gyanta helyett forradalmian új, növényi alapanyagú kötőanyagot használunk, amelynek jellegzetes, barna színéről a termék már első pillantásra felismerhető. Az új technológiának köszönhetően a piac egyetlen természetes kötőanyagú, akril- és formaldehidmentes szálas hőszigetelő termékcsaládját kínáljuk a felhasználóknak. Beltéri alkalmazás esetén ennek kiemelt jelentősége van.
Az új technológiával készülő üveggyapot nem szúr, könnyebben vágható, puhább, nem porzik – és nem utolsósorban az ára is változatlan.
Az Ecose® termékek leggyakoribb alkalmazási területei:
1. Magastetők szigetelése
Fűtetlen padlástérben a hőszigetelő anyagot csak le kell teríteni, majd járófelülettel lefedni. Ilyen célra, vízszintes felületre könnyebb, olcsóbb anyagot is használhatunk (λ = 0,44 W/mK). Tetőtérbeépítésnél a szarufák közötti részt kell kitöltenünk szigetelőanyaggal, de szükség lehet a szarufa alatt vagy felett egy második vagy akár harmadik réteg keresztirányú szigetelőanyagra is. Illesztéseknél fokozottan ügyeljünk a szigetelés folytonosságára, ami eltolt hézagok alkalmazásával megvalósítható. A szigetelés összeroskadásának megelőzése céljából itt a ferde felületekhez ajánlott termékeket javasoljuk (λ = 0,42 W/mK).
2. Hangszigetelés
Az épületek hőszigetelése mellett kiemelten fontos célként kezeljük a környezeti zaj csökkentését, melyre hatékony módszer a szálas szigetelőanyagok alkalmazása. Gyors, termelékeny munkavégzést tesz lehetővé, ugyanakkor a hagyományos szerkezetű, szilikát anyagú falakkal egyenértékű akusztikai tulajdonságokat kínál. Szerelt válaszfalakban, lakáselválasztó falakban, födémekben általánosan elterjedt a használatuk. Válaszfalaknál rögzítőtüskékkel vagy más módon szintén meg kell előzni az üveggyapot összeroskadását. Ilyen területeken – különböző hőmérsékletű helyiségek válaszfalai kivételével – nem a hőszigetelő képesség a fontos, hanem az „α” hangelnyelési tényező és az áramlási ellenállás. Az akusztikai célra készülő termékek esetében ezeket a tulajdonságokat a gyártók közlik a CE jelöléseken. A falszerkezeteket és szálas szigetelőanyagokat az MSZ 15601-1.2007 szabványban előírt hangszigetelési követelmények figyelembe vételével kell kiválasztani.
A szigetelés vastagságán azért sem érdemes spórolni, mert a szigetelőanyag ára a szigetelés teljes beruházási költségének általában az egyharmada. A többit az állványozás, a munkadíjak, egyéb anyagok teszik ki. Néhány centivel vastagabb anyag nem fogja számottevően megdrágítani a szigetelést, viszont jelentősen csökkenti gázszámlánkat.
A Knauf Insulation hosszú évek óta munkálkodik azon, hogyan lehetne a lehető legnagyobb mértékben csökkenteni az épületek fűtésére használt energiaszükségletet - amint tudjuk, a világ energia fogyasztásának jelentős részét erre fordítják. Azt valljuk, hogy a fel nem használt energia a legolcsóbb – tehát minél jobban hőszigeteljük épületeinket, annál kevesebb tüzelőanyagot használunk. Ez a hozzájárulásunk a globális felmelegedés elleni harchoz.
Knauf Insulation Kft. |
http://www.knaufinsulation.hu |