Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Szakmai cikkek
Sikával az alapoktól a tetőig
Víz elleni szigetelések, homlokzati tömítések
A Sika® Csoport egy világméretekben aktív, különleges vegyi anyagokat gyártó és forgalmazó vállalkozás. Termékeit mind a magas- és mélyépítésben, mind a járműiparban használják. Az építőipar a tömítés, a ragasztás, a szigetelés, a teherhordó szerkezetek javítása, megerősítése és védelme, a betontechnológia, az acélszerkezetek tűz- és korrózió elleni védelme, az ipari padlók és bevonatok, valamint a tető- és vízszigetelő rendszerek anyagait alkalmazza.
Vízzáró beton- és vasbeton szerkezetek
A homlokzat síkja az alapoknál kezdődik. A mélyépítési vízzáró szerkezeteket a tervezési követelmények és előírások szempontjából négy csoportba sorolhatjuk:
- Az I. fokozat az alapkövetelmény (BASIC), amikor nedves felületek, foltok és átszivárgások elvétve megengedhetők (min. 150 mm falvastagság).
- A II. fokozat a közepes követelményt (MEDIUM) jelenti, és ekkor már vízbehatolás, átszivárgás nem engedhető meg, de nyirkosabb és magasabb páratartalmú környezet még kialakulhat (min. 200 mm).
- A III. fokozat esetén magas követelményről beszélünk (HIGH), és ez jelenti az élhető, száraz környezetet, ahol a terek szellőztetettek (min. 300 mm).
- A IV. fokozat különleges követelményt (SPECIAL) takar, és ebbe a körbe csak a teljesen száraz szerkezetek és páramentes helyiségek tartoznak (min. 300 mm).
A vízzáró beton normál körülmények között egy tömör beton. A beton tömörségét a cementkő pórustérfogata határozza meg, amelyet a víz-cement tényező, a tömörítés mértéke és a hidratáció foka befolyásol. A Sika® ViscoCrete® technológia segítségével a beton vízigényét csökkenteni, bedolgozhatóságát pedig javítani tudjuk. A Sika® Antisol® termékcsalád alkalmazása jelenti a korszerű utókezelést, amellyel meg tudjuk akadályozni a hidratációhoz szükséges nedvesség kipárolgását.
A vízzáró vasbeton szerkezetek hézagtömítéseit három különböző elv szerint, és különféle hézagtömítési anyagokkal tudjuk biztosítani:
- Alapesetben a szerkezeten kívül, felületi elhelyezéssel akadályozható meg a víz bejutása. Erre a célra alkalmazhatók a Sika® Fugaszalagok egyik családja és a Sikadur®-Combiflex® SG rendszer.
- A második lehetőség az, hogy a víz bejutását a szerkezeten belül gátoljuk meg. Erre a célra alkalmazhatók a Sika® Fugaszalagok egy másik családja, a SikaSwell® víz hatására duzzadó profilcsalád és kinyomó pisztolyból bedolgozható S-2 anyag, valamint a SikaFuko® víz hatására duzzadó és injektálható tömlő.
- A harmadik lehetőségre akkor van szükség, ha meglévő szerkezethez kell kapcsolódni, vagy utólag kell a víz bejutását megakadályozni. Ezt a feladatot a Sikadur®-Combiflex® SG rendszer tudja megoldani.
Homlokzati tömítések és ragasztások
A homlokzatoknál igen fontos a különféle burkolatok és nyílászárók között kialakuló hézagok szakszerű, tartós, időjárásálló (hőmérséklet-, csapadék-, szél- és UV) lezárása. Az egységes megjelenést lehetővé teszi a Sika® i-Cure technológia, amely egyesíti az egykomponensű poliuretánok jól ismert, kiváló mechanikai tulajdonságait a szilikonok időjárás-állóságával és bedolgozhatóságával. Tökéletesen tapadnak porózus és tömör felületeken is. A Sika® i-Cure technológia legújabb eredménye a SikaHyflex® tömítőanyag család.
A hőszigetelő üvegezések elsődleges és másodlagos tömítései mechanikai rögzítést és időjárással szembeni tömítést is biztosítanak. A Sikasil® IG szilikon tömítőanyagokat speciálisan a hőszigetelő üvegezés követelményeinek megfelelően fejlesztették ki.
A strukturális üvegezésben a csomópontok tervezésénél össze kell kapcsolni a formát a funkcionalitással. Az egy- és kétkomponensű ragasztók közötti választást a felhordási és felhasználási követelmények alapján lehet eldönteni. A Sikasil® SG 550 magas modulusú strukturális ragasztóanyag ezen fejlesztési irány része.
Lemezes és kenhető tetőszigetelések
Az épület „lelke” a tető, ezért nagyon fontos, hogy óvjuk és rendeltetésszerűen használjuk. Lemezes szigeteléseket főként lapostetőkön alkalmaznak, ahol ellen kell állniuk a téli és nyári hőmérsékletnek, a csapadéknak és az UV sugárzásnak. A minősített szigetelési szakvállalkozók által elkészített Sika Sarnafil® tetőszigetelési rendszerre akár 25 év garancia is lehetséges.
Az innovatív, kenhető SikaRoof® MTC tetőszigetelési rendszerekkel a különféle lejtős és bonyolult geometriájú tetők is szigetelhetők. Kivitelezésük egyszerű és gyors csomóponti kialakítást tesz lehetővé. Alkalmasak komplett felújításokhoz, fém tetőkhöz, zöldtetőkhöz, bádogos szerkezetekhez, vápák szigetelésére, akár műemléki környezetben is.
A cégcsoport honlapja: www.sika.com