Utolsó frissítés: 2024-11-15

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?

Tervezés
Kivitelezés
Gyártás - képviselet
Kereskedelem
Építkezem, építkezni fogok
Lakást, munkahelyet rendezek be
Egyéb

Könyv

Kőmunkák a kertben és a ház körül

Épinfó - Aktuális

< >

Az otthon melege automatizáltan

Energia megtakarítás 2010. 09. 14.

Őszi energiatakarékossági tippek a Schneider Electrictől

Az ősz megérkeztével az egyre hűvösebb nappalokat és éjszakákat újra fűtéssel vagyunk kénytelenek enyhíteni, a korai sötétedés miatt pedig egyre hamarabb kényszerülünk mesterséges fényt kapcsolni otthonunkban. Így a napsütéses órák csökkenésén és a szitáló esőn, ködön kívül a megnövekedett energiaköltségek is rossz hatással lehetnek hangulatunkra. De mit tudunk tenni, ha energiahatékonyan, mégis teljes komfortérzet mellett szeretnénk túlélni a nyirkos őszi napokat?

Az árnyékolás nem csak nyáron bír nagy jelentőséggel. A redőnyök korai, már sötétedéskor történő leeresztésével rengeteg fűtési költséget spórolhatunk meg, hiszen a drága energiának így már nem csak az ablakkeret résein kell „átszöknie”, hogy a szabadba jusson, hanem a redőny anyagán is. A Schneider Electric épületautomatizálási megoldásaival, beépített fényérzékelők segítségével a rendszer automatikusan felismeri a külső fényviszonyokat, azoknak megfelelően képes a redőnyök mozgatására. Így szürkületkor, az előre megadott kondíciók alapján otthonunk összes redőnye automatikusan leereszkedik, a lakásban tartva az értékes hőt.

A redőnyök leeresztésekor is fontos a megfelelő belső fényviszonyok megteremtése. Ám ekkor sem törvényszerű maximumon működtetni a világítást, hiszen belső fényérzékelők segítségével lehetőség van a lámpák fényerősségének a környezeti viszonyokhoz történő igazítására. Ahogy sötétedik, vagy a redőnyök leeresztésével egy időben a lámpák automatikusan felkapcsolódnak, mindig csak olyan fényerővel, amelyet a fényviszonyok vagy a redőny lamelláinak állása mellett bejutó fény mennyisége indokolttá tesz.

A fűtés automatikus szabályozásával is nagymértékben csökkenthetjük költségeinket. A Schneider Electric épületfelügyeleti és –automatizálási rendszereivel időprogram vagy a riasztó adatai alapján tudjuk szabályozni egész lakásunk, vagy akár egyes helyiségek fűtését. Ha időprogramot állítunk be, a rendszer a program alapján, például, éjszaka vagy távollétünk ideje alatt takarékra állítja a fűtést, majd hazaérkezésünkkor gyors felfűtéssel teszi kellemessé a hőmérsékletet. Ugyanezt érhetjük el, ha a riasztó jeleivel kötjük össze fűtési rendszerünket. Ebben az esetben a riasztó kikapcsolásakor a rendszer érzékeli, hogy hazaérkeztünk, és a megfelelő hőmérsékletre fűti fel a lakást. Mindezen funkciók távoli eléréssel, otthonunktól messze is beállíthatóak és működtethetőek.

A fenti tippek betartásával nincs más dolgunk egész ősszel, mint energiahatékony otthonunk melegéből szemlélni a hulló faleveleket.

Forrás: Morpho Communications

< >

Aktuális - Hír, cikk, ajánló

Építésügyi jogszabály változások

Építési jog 2024. 10. 08.

2024. október 2-án számos építésügyi jogszabály módosult, vesztette hatályát, illetve új jogszabályok léptek hatályba. A jelenlegi és a várható jogszabály változásokról az alábbi oldalakon lehet tájékozódni

Szakkönyv

Tedd a helyére! - A rend lelke, a lélek rendje

Lakberendezés 2024. 09. 18.

Milyen a rend, amikor a dolgok valóban a helyükön vannak? Egyáltalán hol van a bútoraink, a tárgyaink, kedves holmijaink valódi helye, és hol vagyunk a rendezkedés folyamatában mi magunk, akik ezt meghatározzuk? A tér-lélek-tan szemlélet jegyében született könyv a harmónia és a rend megteremtésének lehetőségein kalauzol végig

Szakcikk

Mikor válasszunk tolóajtót, rejtett ajtót, technikai ajtót?

Nyílászárók 2023. 05. 03.
Egy lakás berendezése során rendkívül fontos, hogy a megfelelő belső nyílászárókat válasszuk ki. Lényeges szempont a praktikusság, a gazdaságosság és nem utolsósorban az esztétikum. Nézzük meg, hogy mikor milyen belső ajtókat érdemes választanunk

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?