Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Szakmai cikkek
Energiamegtakarítás és vagyonvédelem - Redőnyök
„Az ablak redőny nélkül olyan, mint az ember szempilla nélkül” – fogalmazta meg szemléletesen egy építész. Az ablakok ugyanis az épületek legkényesebb részei, különösen megkívánják a védelmet, ami leginkább redőnyökkel biztosítható:
- télen a fűtési költség akár 30%-kal is csökkenthető,
- kánikulában a helyiség belső hőmérséklete elviselhető marad, a klíma 50-60%-kal kevesebb energiát fogyaszt,
- védelmet nyújtanak betörés ellen.
A Rollstar Kft. által import alapanyagokból, korszerű gyártási és szerelési technológiával, egyedi méretekben készített redőnyök hosszú élettartama garantált, mivel
- a kétrészes védőtok alumíniumból készül beégetett műanyag bevonattal,
- az alumínium lamellákat színtartó, UV-stabil, kopás- és ütésálló lakkréteg fedi,
- az extrudált alumínium vezetősínekben elhelyezett rugalmas tömítések csendes működést biztosítanak, és a szél behatolását is megakadályozzák,
- a páncélzatot rögzítő felső acél laprugók teljesen leeresztett állapotban automatikusan megakadályozzák a feltolást.
A redőnyök a védőtok, redőnyszekrény kialakítása szerint lehetnek külső védőtokos és vakolható, falba épített kivitelű redőnyök.
A külső védőtokos redőny a már elkészült épületek nyílászáróira utólag építhető be, leggyakrabban úgy, hogy a vezetősíneket a nyílászáró tokjára, vagy az épület homlokzatára rögzítjük, és a védőtokból befelé gördül a páncélzat. Fordított beépítésnél a vezetősíneket az oldalfalra fúrjuk fel, és a páncélzat kifelé gördül.
Az oldalról egymásba csúsztatott poliuretánhabbal töltött alumínium vagy extrudált kettősfalú alumínium lamellák leeresztett állapotban oldalt megvezetve lezárják az ajtó- vagy ablaknyílást, feltekerve pedig műanyagbevonatú kétrészes alumínium védőtokban helyezkednek el. A redőnylamellákat oldalt szétcsúszás ellen záródugók rögzítik egymáshoz. Erőszakos behatolás ellen fokozott védelem igénye esetén az alsó záróprofilba kézi vagy kulcsos retesz is beépíthető.
A vakolható, falba épített redőny előnye a külső védőtokos kivitelhez képest, hogy sem színében, sem anyagában nem bontja meg a homlokzat egységét, nem csökkenti az ablak, ajtó fényáteresztő felületét, illetve a levegőben lévő szennyeződés lerakódása és élőlények megtelepedésének lehetősége minimális. Beépítése monolit áthidaló esetén lépcsős befogadó fészek kialakításával lehetséges, alul sík felületű áthidalónál pedig a nyílászárót tokmagasítóval kell kiegészíteni.
A redőny működtetésének kiválasztásánál főleg a páncélzat tömegét és a helyszín adottságait kell figyelembe venni. Legelterjedtebb a hevederes mozgatás, de egyre gyakoribb az elektromos működtetés. Ez utóbbi vezérlő automatikával felszerelve akár távollétünkben is védelmet nyújt betörés ellen.
A mechanikai védelem az elektronikai vagyonvédelmi eszközök széles választéka mellett sem veszített jelentőségéből. A biztonsági alumíniumredőnyök – extrudált alumíniumlamellákkal, feszítésnek ellenálló lefutókkal, feltolásgátlóval, önzáró, illetve fékezett hajtással a nyílászárók ideális mobil védőeszközei. A leeresztett állapotban aktivizálódó védelmi eszközök miatt csak óriási erővel és zajhatással lehet rajta áthatolni.
Elektromos csőmotorok beépítésével a redőny az épületfelügyeleti rendszerhez is csatlakoztatható. Mozgatása a beépített programozható kapcsolóórákkal tetszés szerint történhet, a véletlenszerű mozgatás azt a látszatot kelti, mintha valaki lenne a helyiségekben. De összekapcsolható a rendszer időkapcsolóval, alkonykapcsolóval és fényérzékelővel is.
A redőnyök színének kiválasztásában segít a Rollstar látványtervező programja.
Rollstar Árnyékolástechnikai Kft. |
http://www.rollstar.hu |