Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Aktuális
SAS: Zölden könnyebb
A SAS két új termékfejlesztéssel és egy globális stratégiai együttműködéssel erősíti a vállalatok fenntartható fejlődését
BUDAPEST, 2009. november 3. – Alig fél évvel korszakalkotó alkalmazása, a SAS for Sustainability Management bevezetését követően máris a szoftver két újabb fejlesztésével jelentkezik a vezető üzleti analitikai megoldásokat szállító SAS. Az innováció középpontjában - a piaci igényekhez illeszkedve - ezúttal a fenntarthatósági riportkészítés, illetve az energiafelhasználás és kibocsátás menedzsmentje áll. A klímaváltozást előidéző tényezők világszintű monitorozására szakosodott AMEE-vel kialakított együttműködésnek köszönhetően a SAS újdonságok folyamatosan naprakész globális kibocsátási mutatókkal egészülnek ki.
A szervezetek számos okból kifolyólag mutatnak egyre komolyabb érdeklődést a fenntarthatóság iránt, és ezek közül a szabályozói megfelelés csak egy. Hírnevük, az úgynevezett szénlábnyomuk, vagyis a tevékenységükhöz kapcsolódó üvegházhatású gázkibocsátásuk mértéke és a felhasznált energia költségei mind arra ösztökélik a vállalatokat, hogy nagyobb hatékonysággal, csekélyebb környezetre gyakorolt hatással működjenek. Ezen piaci igényekre válaszul a SAS most új alkalmazásokkal egészítette ki társadalmi felelősségvállalás- és környezetvédelmi szoftverét, a SAS for Sustainability Managementet.
"Azok a vállalatok, amelyek félreteszik zöld stratégiájukat mindaddig, amíg a gazdaság ismét fellendül, a megerősödés és jövedelmezőségnövelés nagy lehetőségétől esnek el." - nyilatkozta Andrew Winston, a Winston Eco-Strategies alapítója és a Green Recovery szerzője.
Az egyik innováció, a SAS fenntarthatósági riportkészítési alkalmazása (SAS Sustainability Reporting) általánosan elfogadott mérőszámokat alkalmaz, beleértve a Globális Jelentéstételi Kezdeményezés (Global Riport Initiative, GRI) indikátorait. Minél pontosabb mutatókat alkalmaz egy vállalat, annál eredményesebbé és hatékonyabbá válik számára a tervezés és a szabályozói megfelelés.
A másik újdonság, a SAS energiafelhasználási és kibocsátás-kezelő eszköze (SAS Energy and Emissions Management), amely tevékenységalapú kapacitás- és erőforrás-tervező modelleket foglal magában, hogy a vállalatok könnyebben tudjanak dönteni a különböző alternatívák között. Az alkalmazás a világszerte elfogadott, hiteles AMEE kibocsátási tényezőit veszi alapul.
“Átvéve az AMEE kibocsátási és energetikai információit, a SAS egyetlen gombnyomásra teszi elérhetővé a legfrissebb mutatókat” - nyilatkozta Jonathan Hornby, a SAS teljesítmény menedzsment termékeinek globális marketing igazgatója. “A SAS díjnyertes adatintegrációja automatikusan leképezi a szóban forgó adatokat a SAS Energy and Emissions Management alkalmazásban.”
Az AMEE fogyasztói adatokat és tevékenységet követ nyomon világszerte, beleértve az üzemanyag, víz, és egyéb nyersanyagokkal kapcsolatos faktorokat, és átalakítja őket szén/GHG egyenértékké.
„Együttműködésünk ötvözi a SAS világszintű üzleti analitikai eszközeit és alkalmazásait az AMEE dinamikus globális adattömegével hogy egy teljesen integrált széndioxid-kibocsátási modellező és döntéstámogató megoldás jöjjön létre” - nyilatkozta Gavin Starks, az AMEE alapító ügyvezetője.
Az év elején megjelent, rendkívül sikeres SAS for Sustainability Management eszközt többek között az E.On Italia, a dél-koreai vas- ás acélgyártó POSCO Kutatóintézete, a Norvég Hatóságok Helyi és Regionális Szövetsége, illetve Hága város önkormányzata is alkalmazza.
"Azért választottuk a SAS for Sustainability Management megoldást, hogy nyomon tudjuk követni a rugalmasan változó CO2 kibocsátásunkat” - nyilatkozta Henry Terlouw, Hága önkormányzatának klímaváltozási stratégiai tanácsadója. “Segítségével CO2 egyenértéket tudunk kalkulálni 120 önkormányzati épületünkre, 550 járművünkre, a közvilágításra, de még a szivattyú üzemünkre is. Sokféle felhasználónak van hozzáférése a riportokhoz, akik egyértelmű információk alapján hozhatnak döntéseket, és gyorsan megkezdhetik a szükséges változtatásokat.”
Forrás: FORTE COMMUNICATIONS Kft.