Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Aktuális
NFÜ Hírek
Kőtár alatti partfalszakasz korszerűsítés Dunaújvárosban
2009. február 20. - Az Új Magyarország Fejlesztési terv keretében, kiemelt projektként valósulhat meg a dunaújvárosi római kőtár alatti partfalszakasz stabilizációja. A több mint 275 millió forint uniós támogatásról tegnap írtak alá támogatási szerződést. A dunaújvárosi partfalszakasz védelmének korszerűsítése mára feltétlenül szükségessé vált, hisz a jelenlegi partvédőmű létesítményeinek műszaki színvonala olyannyira elavult, hogy a kialakult állapotok veszélyeztetik a város középületeit, lakóépületeket és az infrastruktúrát. Dunaújvárosban a Duna-parti partfalszakasz szerves része a város belterületének: parkosított területén sétányok, felette többszintes lakóházak, középületek, közutak és közművek húzódnak. A római castrum a felszínmozgások miatt már károsodást szenvedett, a további károsodás felbecsülhetetlen kultúrtörténeti károkat eredményezne, a védelem emiatt is kiemelt jelentőséggel bír.
Uniós támogatást nyert a Füvészkert
2009. február 19. - Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében közel 400 millió forintból újulhat meg az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem közismert Füvészkertje. Az 1960 óta országos értékű természetvédelmi területté nyilvánított Füvészkert történetében eddig még nem volt lehetőség ilyen méretű egyszeri fejlesztésre. A kert jelenleg mintegy 6000 növényfajjal és változattal fogadja látogatóit. Gazdag orchidea-, páfrány-, valamint kaktuszgyűjteménye mellett egy 30 000 lapos herbáriummal, 20 000-es termés- és maggyűjteménnyel, valamint több száz éves botanikai kiadványokat is tartalmazó könyvtárral rendelkezik, emellett egyedülálló a citrus- és trópusi haszonnövényeket is befogadó műemléki Pálmaháza.
Aláírták az első klaszter együttműködést tartalmazó támogatási szerződést
2009. február 19. - A Pólus Program ugyan nem a válság következményeként jött létre, de most kiemelt fordulóponthoz ért. A klaszterek megalakulását követően a következő időszakban sorra kötik majd a támogatási szerződéseket a számukra kiírt pályázatokon nyertes klaszterekkel. Az első szerződést egy megújuló energiával foglalkozó klaszter, a Magyar Pellet Egyesület köti tevékenysége támogatása, az energiaforrás népszerűsítése céljából. A 23,6 millió forintos szerződés keretében az együttműködésben résztvevő tagok hatékonyabban képesek majd részt venni a piaci folyamatokban, versenyképesebbé válnak.
Forrás: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség