Utolsó frissítés: 2024-11-15

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?

Tervezés
Kivitelezés
Gyártás - képviselet
Kereskedelem
Építkezem, építkezni fogok
Lakást, munkahelyet rendezek be
Egyéb

Könyv

Kőmunkák a kertben és a ház körül

Épinfó - Aktuális

< >

Tanácsok hőszigetelő rendszerek választásához

Energia megtakarítás 2017. 09. 07.

Kutatási adatok

A Mapei Kft. 2017 augusztusában 1800 fő megkérdezésével felmérést végzett a lakosság körében a hőszigetelő rendszerekről, majd az eredmények alapján összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat az induló hőszigetelési szezonra. Ugyanis ami az építtetőknek a legfontosabb, az az információ - a válaszadók 61%-a szerint.

A megkérdezettek a költségmegtakarítást (69%), a komfortérzet javulását (26%), elenyésző részük az állagmegóvást (1%), valamint a környezetvédelmi szempontokat (1%) jelölték meg a hőszigetelés előnyeként.

A válaszadók 75%-a gondolja úgy, hogy a hőszigetelést rendszerben kell kivitelezni. 14% nem tudja, 4% szerint pedig a rendszerek feleslegesek és drágák.

„A hőszigetelő rendszereknek két előnye van: egyrészt csak rendszerben érhető el a gyártó által ígért eredmény, másrészt a garancia is csak rendszerre érvényesíthető” – mondta Markovich Béla, a Mapei Kft. ügyvezetője.

Mindenképpen minősített rendszert javasolt választani, mert a gyártó garanciát vállal a leírásban szereplő adatok valódiságáért.

Nem szabad keverni a különböző gyártók rendszereit, mert az egyes rendszerelemek, anyagok, felépítés gyártónként eltérők, nem illeszkednek egymáshoz.

A hőszigetelő rendszerek elemei

A hőszigetelő rendszert általában a hőszigetelő lemez, háló, ragasztó, vakolat és alapozó, illetve a rögzítőelemek alkotják. A rendszer minősítése ezek együttesére érvényes.

Hőszigetelő anyagból kétféle létezik. A legelterjedtebb a polisztirolos rendszerek, kedvező áruk, praktikusságuk, kivitelezhetőségük miatt, valamint ezt ismerik a legjobban a kivitelezők és a kereskedők is. A másik alternatíva az ásványgyapot rendszerek, melyek előnye a jobb páraáteresztő képesség, a hangszigetelő tulajdonság, valamint az, hogy nem éghető anyag.

Emellett léteznek lábazati hőszigetelő rendszerek, melyeket ott használjuk, ahol nedvesség van, sok a felcsapódó víz, közel van a talajvíz, így a hőszigetelés alulról is kaphat nedvességet.

Vakolatok

A leggyakoribb vakolat fajták az akrilgyantás, a szilikát, valamint a szilikon bázisú rendszerek. Ezek közül az akrilbázisú rendszer a leggyakoribb, amely praktikus, könnyen színezhető, kedvező árú, és használatában nagy a kivitelezők rutinja. Jellemzően a polisztirol rendszerek fedővakolata.

A szilikát bázisú rendszerek jó vízáteresztők, a csapadékot és esőt is jobban felveszik. Ezért ott szokták alkalmazni őket, ahol fontos, hogy rendszer jó páraáteresztő képessége. Ilyenek az ásványgyapotos rendszerek, különösen családi házaknál.

A szilikon bázisú vakolat nagyon jó páraáteresztő, vízlepergető, jól színezhető és tartós, hosszú ideig ellenáll az algásodásnak és a mohásodásnak. Azonban az ára is ennek a rendszernek a legmagasabb.

Forrás: Hírnévügynökség 

< >
Kapcsolódó katalógus oldal(ak):
Homlokzati hőszigetelő rendszerek
Homlokzatfelújítás

Aktuális - Hír, cikk, ajánló

Építésügyi jogszabály változások

Építési jog 2024. 10. 08.

2024. október 2-án számos építésügyi jogszabály módosult, vesztette hatályát, illetve új jogszabályok léptek hatályba. A jelenlegi és a várható jogszabály változásokról az alábbi oldalakon lehet tájékozódni

Szakkönyv

Tedd a helyére! - A rend lelke, a lélek rendje

Lakberendezés 2024. 09. 18.

Milyen a rend, amikor a dolgok valóban a helyükön vannak? Egyáltalán hol van a bútoraink, a tárgyaink, kedves holmijaink valódi helye, és hol vagyunk a rendezkedés folyamatában mi magunk, akik ezt meghatározzuk? A tér-lélek-tan szemlélet jegyében született könyv a harmónia és a rend megteremtésének lehetőségein kalauzol végig

Szakcikk

Mikor válasszunk tolóajtót, rejtett ajtót, technikai ajtót?

Nyílászárók 2023. 05. 03.
Egy lakás berendezése során rendkívül fontos, hogy a megfelelő belső nyílászárókat válasszuk ki. Lényeges szempont a praktikusság, a gazdaságosság és nem utolsósorban az esztétikum. Nézzük meg, hogy mikor milyen belső ajtókat érdemes választanunk

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?