Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Aktuális
45 év - 20 év: duplán ünnepel a Villeroy & Boch Magyarország Kft.
Kettős jubileumot ünnepel Hódmezővásárhelyen a Villeroy & Boch Magyarország Kft. Az egykori Alföldi Porcelángyárban 45 évvel ezelőtt indult el a munka, az állami vállalatot pedig 20 évvel ezelőtt sikeresen privatizálta a német Villeroy & Boch AG. A jelenleg csaknem ezer embert foglalkoztató hódmezővásárhelyi cég ma már Európa egyik vezető kerámiaipari vállalata, és bevételének több mint 80 százaléka exportból származik. A társaság intenzíven fejleszt, és további bővítéseket tervez.
Az egykori Alföldi Porcelángyár egy minisztertanácsi rendeletnek köszönheti megalakulását. A termelés 45 évvel ezelőtt, 1967-ben kezdődött Közép-Európa egyik legkorszerűbb gyárában az egykori kukoricaföldön, Hódmezővásárhelyen. Innen számítjuk a magyarországi szaniter gyártás indulását. A 80-as években a termékek 25-30%-a már exportra készült. A kilencvenes évek elején az állami vállalat részvénytársasággá alakult át. Húsz évvel ezelőtt, 1992-ben a világ egyik legrégibb és legsikeresebb kerámiagyártója, a német Villeroy & Boch AG nemzetközi pályázat nyerteseként megvásárolta az Állami Vagyonügynökségtől a részvények többségét, és jelenleg a társaság tulajdonának száz százalékával rendelkezik. A német konszern a sikeres privatizáció óta eltelt 20 évben folyamatosan és intenzíven fejleszti a hódmezővásárhelyi vállalatot. Jelentősen bővült a gyártókapacitás, valamint a gyár alkalmazkodott a nyugat-európai piac minőségi követelményeihez és választékigényéhez. Az egykori Alföldi Porcelángyár ma már a Villeroy & Boch Magyarország Kft. nevet viseli. A társaság vállalt árbevétele 2011-ben több mint a 17,5 milliárd forint volt, amelyből 80 % export bevételből származott. A fő eladási piacok Németország, Franciaország, Svédország és a Benelux-államok. Az Alföldi szaniterek itthon is népszerűek, hiszen a magyarországi piacon több mint 50 %-os részesedéssel bírnak. A Villeroy & Boch Magyarország Kft. ezzel Európa egyik legnagyobb és legsikeresebb szanitergyártójává vált.
A társaság a gazdasági válság alatt is növelte kapacitásait, és másfél év alatt több mint 660 millió forint értékű beruházásaival újabb 80 fővel tudta növelni dolgozóinak létszámát. Jelenleg 950-nél is többen dolgoznak a gyárban, ami magasabb a 2008-as válság előtti foglalkoztatásnál.
- A konszernen belül egyre több márkatermék gyártását kapjuk meg, aminek nagyobb az élőmunka igénye. Most úgy látjuk, hogy ha kisebb volumenben is, de folyamatosan tudunk majd bővíteni és létszámot növelni, emellett nagy hangsúlyt fektetünk az oktatásra is. A termékösszetétel miatt egyre több öntőre van szükség, de nehéz a helyzetünk, mert a szaniter iparágban egyedül vagyunk Magyarországon, és ilyen típusú szakmunkásképzés nincs a hazai iskolarendszerben. A Hódmezővásárhelyi Integrált Szakképző Központtal nagyon jó együttműködés alakult ki. Közös tanrend alapján egy erre a célra kialakított üzemben évente 20-40 diákot fogadunk, akik ösztöndíjat és egyéb támogatásokat kaphatnak. A fiatal kerámiaipari szakmunkások 50-60 %-a nálunk vállal munkát a tanulmányai végeztével, ami nagyon jó arány - mondta Hideg Gábor, a Villeroy & Boch Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.
A hódmezővásárhelyi gyár számos környezetvédelmi beruházást hajtott végre, és az elmúlt 3-4 évben csaknem 270 millió forintot fordított fejlesztésekre. A hazai társaság a Villeroy & Boch konszern hang-, por- és füstgáz kibocsátásra vonatkozó belső szabványait veszi alapul, amelyek szigorúbbak a Magyarországon életben lévő mindenkori előírásoknál.
- Az ipari szennyvíz kezelését egy saját fejlesztésű berendezéssel oldjuk meg. A massza-, a máz- és a gipszgyártásnál keletkező hulladékvízben olyan természetes anyagok, például kaolin és földpát vannak, amelyeket ülepítéssel visszanyerünk és újrahasznosítunk. A teljes ipari hulladékvíz a megtisztítás után kerül a csatornába. Folyamatosan felülvizsgáljuk az energiahordozóinkat is, elsősorban a földgázfelhasználás és a szén-dioxid (CO2) kibocsátás csökkentésének lehetőségeit is. Kiemelt beruházás volt a kemencék fölé épült hőcserélő, amelynek segítségével ma már számos, korábban gáz felhasználású berendezést, főleg szárítókat üzemeltetünk, és ezzel jelentős mennyiségű földgázt spórolhatunk meg. Emellett új kemencéket is vásároltunk, amelyek kéményberendezései ugyancsak csökkentik a CO2-kibocsátást és a környezeti terhelést– tette hozzá Hideg Gábor.