Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Aktuális
Új pályázat fűtéskorszerűsítésre
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ÚSZT-FŰTÉSKOR/2012 kódszámmal pályázati felhívást tett közzé, amelyben a meglévő lakóépületek energiahatékonyságának javítását célzó, valamint széndioxid kibocsátásának csökkentését eredményező kazáncserét illetve megújuló energiát hasznosító fűtési rendszerek kiépítését támogatja. A támogatási körben korszerű kazánok, napkollektorok, megújuló energiát hasznosító fűtési- és a használati melegvizet előállító rendszerek találhatóak.
2012. augusztus 27-től nyújthatnak be pályázatot a családi házak, ikerházak, láncházak, sorházak, valamint a maximum 4 lakásos társasházak lakói, fűtési rendszerük korszerűsítésére.
A megújuló energiát hasznosító hőtermelő berendezés beépítésére lakásonként maximum 1,5 millió forint igényelhető. Ebbe a körbe tartozik a napkollektor, a hőszivattyú, a brikettet, pelletet, faaprítékot hasznosító kazán és a faelgázosító kazán. A beruházás kondenzációs gázkazán beépítésével is kiegészülhet, illetve a kéményátépítés költségei is szerepelhetnek a pályázatban. Sőt a tervezési és engedélyeztetési munkálatok költségei is belefoglalhatók a megpályázott pénz maximum 8 százalékáig. A pályázatban a kivitelezés munkadíja meghatározott mértékig szintén szerepelhet.
Fontos feltétel, hogy olyan lakóépülettel lehet pályázni, amelyet 2006. december 31. előtt jogerősen használatba vettek. Az igényléseket augusztus 27-től lehet benyújtani, kizárólag elektronikus úton. A rendelkezésre álló összeg 864,4 millió forint. Az igénylés benyújtása ingyenes. A pályázatokat a benyújtás sorrendjében dolgozzák el, elbírálásuk szakaszosan történik. A támogatást a keret kimerüléséig ítélik meg; az azon felül benyújtott pályázatokat elutasítják.
Fűtéskorszerűsítés és kéményfelújítás
Kéményépítés vagy felújítás előtt érdemes először szakembertől tanácsot kérni.
Sok szó esik manapság kiváló hatásfokú kazánokról, utólagos kandalló beépítésről ill. CO2 semleges fűtésről. Ilyenkor nem szabad megfeledkezni az épület füstgáz-elvezető rendszerének – azaz a kémény - korszerűsítéséről sem.
Kazáncsere előtt érdemes a meglévő kéményt bevizsgáltatni, hogy alkalmas-e például az új kondenzációs kazánhoz. Jó példa az utólagos kandalló, pellet kályha vagy faelgázosító kazán telepítése is, ugyanis ezekhez a megújuló energiát hasznosító tüzelőberendezésekhez megfelelően szigetelt, a magas hőmérsékletnek és a nedves üzemnek egyszerre ellenálló kéményrendszer szükséges.
Ha nem oldható meg a meglévő kémény utólagos bélelése, akkor kerül szóba egy új kémény felépítése vagy szerelése. A hazai piacon széles termékkínálatból választhatunk: a kerámia bélésű, épített kéményrendszerek és a szigetelt, háromhéjú fémkémény rendszerek nyújtják a legbiztonságosabb és a leginkább tartós megoldást. Esztétikailag is ezek a legjobbak, mert az épület homlokzatához igazíthatók, akár színben is.
A Schiedel Kéménygyár Kft. várja a háztulajdonosok kéményt érintő kérdéseit. Műszaki szaktanácsadói díjmentes szaktanácsadással és kéményméretezéssel állnak rendelkezésre a tervezési és kivitelezési fázisban egyaránt. A cég 20 éves magyarországi alkalmazástechnikai, kéményépítési és felújítási tapasztalata, és a gyorsan változó igényekhez igazodó termék innovációi a kéményes szakma körében jól ismertek. A Schiedel kémények biztonságosak, mert sav-, és koromégés állóak, nedvességre érzéketlenek. Az épített kerámia (samott) béléscsöves és a szerelt fém kéményrendszereik új építéshez és felújításhoz egyaránt alkalmasak, gyorsan és egyszerűen építhetők vagy szerelhetők. Megfelelő keresztmetszet esetén a meglévő kémény kerámia csővel is bélelhető, ami biomassza fűtés (pl.: pellet, hasábfa, faapríték stb.) esetén jelentős előnyöket biztosít.
Kémény