Médiaajánlat
Adatvédelmi nyilatkozat
Impresszum, jogi nyilatkozat
A honlap üzemeltetője:
Webműhely Kft.
Épinfó - Aktuális
2 év - 2 nívódíj
A Colas-Alterra Zrt. másodszor is elnyerte az Építőipari Nívódíjat.
A Ferencvárosi Szivattyútelepen ismét meghozta eredményét a kiváló tervezés és kivitelezés. A Duna védelmében elengedhetetlen, szakmailag pedig jelentős alkotás született.
Több meghatározó szakmai szervezet - így többek között az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége, a Magyar Mérnöki Kamara Építési Tagozata, illetve az Építőipari Mesterdíj Alapítvány – együttesen hozta létre az Építőipari Nívódíjat. Minden évben meghirdetik a pályázatot, mellyel céljuk a színvonalas és mindenekelőtt megbízható munkát végző cégek szakmai jó hírének alátámasztása és a tevékenységük elismerése.
Infrastrukturális kategóriában a 2011 évi pályázat nyertese a Ferencvárosi Szivattyútelep ún. záporoldali létesítménye lett. Az ünnepélyes eredményhirdetésre, illetve a díjak átadására már 2011 decemberében sor került, a múlt hét pénteken azonban a vendégek a díjazott létesítményen elhelyezett - az alkotók megnevezésével ellátott - bronztábla avatásán vehettek részt, ahol lehetőségük volt a beruházás megtekintésére is.
A nívódíj elbírálásakor a Bíráló Bizottság elsősorban a létesítmények létrehozásában szerepet játszó cégek jó együttműködését, a kiváló tervezést, illetve a mesterséget magas fokon megvalósító kivitelezést díjazta.
A beruházás új minőséget hozott Budapestre:
Az infrastrukturális kategóriában díjazott, ún. záporoldali átemelő létesítmény, alapvetően a Duna védelme érdekében épült meg a Ferencvárosi Szivattyútelepen. A mintegy fél Pestet behálózó csatornarendszerből a telephez érkező vizeket a szivattyútelep szennyvízoldali műtárgysorán keresztül az újonnan megépült Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telepre juttatják. Az ezen felül érkező záporvizek pedig a most épült záporoldali létesítmények segítségével már a Duna sodorvonalába kerülnek, hatásosabb keveredést biztosítva a parti kiömléssel szemben. A záporoldali létesítmények lényeges elemeit tekintve megvalósult egy – a szennyvízoldalihoz hasonló - új átemelő gépház; 6 db csatlakozó műtárgy valamint a meglévő szűrőház teljes rekonstrukciója. Ez a szűrőház az új, korszerű technológiai mellett visszakapta régi műemléki arculatát.
A zápordali átemelő létesítmény határidőre, számos építészeti, tartószerkezeti és gépészeti megoldásában innovatív tartalommal elkészült. Üzembe helyezése sikeresen megtörtént, a létesítmény - az elvárásoknak megfelelően - azóta is jól működik.
Az ünnepségről:
A rendezvényt nagyszámú érdeklődés övezte. Az alkotókon kívül még eljöttek a Bíráló Bizottság tagjai, valamint megjelent többek között Tolnay Tibor, a díjat alapító egyik jelentős szakmai szervezet az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke is.
A közel 50 fős hallgatóságot először a létesítményt üzemeltető Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. műszaki vezérigazgató- helyettese Peter Sczepanski üdvözölte és rövid ismertetőt tartott a létesítmény alap funkciójáról és működésének kiemelkedő hasznosságáról.
A létesítményt fővállalkozásban kivitelező COLAS - Alterra Zrt. vezérigazgatója Görbedi László kiemelte a megvalósítás során kialakult alkotó együttműködés fontosságát, melyet elsősorban a feladat bonyolultsága, valamint a rendkívül rövid kivitelezési idő tett szükségessé. Beszédében hangsúlyozta: „Ez a munkastílus ma már a jelenkori fővállalkozói tevékenység sikeres gyakorlásának alapkövetelményévé vált.”
A Bíráló Bizottság nevében Pallay Tibor az ÉVOSZ alelnöke, - aki egyúttal a Mesterdíj Alapítvány elnöke is - ismertette az építőipari nívódíj odaítélésének szempontjait és indokait.
A pályázat alapos és részletes szakmai értékelését dr. Kiss Jenő a Magyar Mérnöki Kamara Építési Tagozatának elnöke osztotta meg a részvevőkkel.
Végül, de nem utolsó sorban - a rendezvény zárásaként- az alapítvány képviselői és az együttműködő társaságok vezetői közösen leplezték le a szűrőház falán elhelyezett, a díjat megtestesítő bronztáblát.
A Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep megépítésével összefüggésben jelen fejlesztéstől is - annak kiegészítésként – a Duna vízminőségének javulását várhatjuk.
Forrás: PResston PR
Szennyvízkezelés